Outdoor sneakers fra Ecco Exostride i et sporty design lavet i syntetiske materialer, elastiksnørebåndet gør det utrolig nemt og trække den på foden og Gore-Tex membranden der er 100% vandtæt og åndbar sikre tørre fødder i alt slags vejr. Indvendigt er skoen tekstilforet og har en udtagelig indlægssål. Den solide ydersål er lavet i gummi og giver en fleksibel gang og god støddæmpning
Tamaris Step-In sneakers til dame i sort. Disse smarte sneakers i sort kombinerer glimmer og nitter på overdelen, der giver et elegant og iøjnefaldende look. Med Step-In funktion og en fast hælkappe er det nemt at komme i skoen – helt uden brug af hænder. Den elastiske front tilpasser sig foden for optimal pasform, og indvendigt mødes du af en blød sål, der giver komfort hele dagen. Den mønstrede ydersål bidrager til øget skridsikkerhed. Og Med en hælhøjde på 5 cm får du lige lidt ekstra højde uden at gå på kompromis med komforten.
Super fin solhat fra Hummel. Beskyt din lille eventyrer med garanteret solfaktor UV-50+. Fremstillet af slidstærkt vævet stof og har en beskyttende skygge fortil og en nakkeklap. Kasketten har en justerbar snøre for at sikre en god pasform, så den bliver på plads, når barnet leger.
* 100 % Polyester * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.
Sød Hummel nissehue i en rød strikkvalitet med en kvast i spidsen. Huen har en lang, spids hovedform, og åbningen har et fint ombuk. Nissehuen er lavet i en blød og strækbar strikkvalitet.
* 91% akryl, 9% polyester. * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.
Sød Hummel nissehue med glitter. Den er i en rød strikkvalitet med en kvast i spidsen. Huen har en lang, spids hovedform, og åbningen har et fint ombuk. Nissehuen er lavet i en blød og strækbar strikkvalitet.
* 91% akryl, 9% polyester. * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.
Super smart Hummel bøllehat i cerise med en rund hovedform og en bred skygge hele vejen rundt, som skygger godt for solen. Bagpå er der en praktisk snor, hvor man kan spænde den ind.