Lækker og flot hættetrøje fra Tommy Hilfiger i en fin pink. Den har lange ærmer, kængurulomme og trøjen tages nemt over hovedet. På front står der Tommy Hilfiger broderet.
* 50% Økologisk Bomuld, 50% Bomuld. * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.
Skøn bomuldsstrik med lynlås i halsen. Strikken er fra Pulz Jeans og har et sporty og maritimt look med de blå/hvide farver og striber. Den har et let oversize fit, en højhals med lynlås og slidser i siden.
Håndlavet støvle, udført i cognac-farvet glat skind med rund snude. Støvlen er dekoreret med en gylden lynlås på siden og en strop bagtil. Støvlen har en ekstra chunky gummi sål som er syet med kraftige stikninger. Desuden har støvlen et varmt uld foer.
Vinterstøvle fra østrigske Legero Overdelen er lavet i en blanding af ruskind og uld. Har samtidig både snørebånd og indvendig lynlås Har bl.a udtagelig komfort indersål. GoreTex membranen sørger for at holde dine fødder tørre
Skøn klassisk uld strik fra Berssie Jeans. Strikken har en rund rib hals smat rib på ærmekant og nederst. Flot detalje med guld knapper ved skulderene. Brug den med en hvid skorte under eller som den er.