Den seje superfit-sko viser sine sande farver med sine slidstærke syntetiske og tekstilmaterialer og reflekterende elementer. Den er let, skridsikker og giver derved et fast greb på ethvert terræn. I stedet for snørebånd er skoen udstyret med det stilfulde BOA® lukkesystem. Denne består af en snoet lukning med kabler og en kabelføring, hvormed skoens pasform kan justeres individuelt med millimeterpræcision – hurtigt og nemt med kun én hånd. Den åndbare GORE-TEX foring gør FREERIDE vandtæt og giver et ideelt klima for foden. FREERIDE fås i WMS bredde M.
Nem at få på og tage af ved hjælp af velcro og elastiklukning Gore-Tex der gør den vandtæt og åndbar Tekstilfoer og udtagelige såler Shock Point i sålen, der giver ekstra god stødabsorbering.
Super søde sweatpants fra Hummel i en baby lyserød med hvidt logo. Bukserne er med elastik og snørre i livet. De er i en lækker blød bomulds kvalitet. * 100% Økologisk bomuld
Super fine leggings fra Hummel i mørk navy med blomsterprint over det hele samt guld logo på front. De har elastikkant og kan styles med en kjole over eller en kort overdel.
* 95 % Bomuld, 5 % Elastan. * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.