Denne H2O sandal er en justerbar klassiker til både damer og herrer. Velcrostrop over vristen giver en individuel pasform. Den sporty badesandals indersål og strop er designet i et elastisk og blødt materiale, hvilket øger komforten, mens PU skumydersål en med til at forlænge slidstyrken.
Super flot og meget behagelig sandal fra danske Nature, som er lavet i vegetabilsk garvet skind i en flot lys brun farve og med en brun sål. Sandalen hedder Martha og lukkes bag om hælen med praktisk justerbart spænde. Style den fx med et par jeans eller kjole.
* Lavet med Natures fantastiske såler, som sikrer dig den bedste komfort. * Vegetabilsk garvet skind. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Super flot og meget behagelig sandal fra danske Nature, som er lavet i vegetabilsk garvet skind i sort farve og med en sort sål. Sandalen hedder Martha og lukkes bag om hælen med praktisk justerbart spænde. Style den fx med et par jeans eller kjole.
* Lavet med Natures fantastiske såler, som sikrer dig den bedste komfort. * Vegetabilsk garvet skind. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Super flot Rieker damesandal på kilehæl. Sandalen er i en flot brun kombination. Den har 3 remme over forfoden, som går op i et t-kryds, hvor der er elastik. Sandalen er nem at komme i, da man blot "hiver" i elastikken. Den er med rem bagom anklen. Den er på en smart kilehæl - kan bruges til både hverdag og fest. Den er på en skridhæmmende ydersål.
* Materiale: syntet. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Super flot Rieker Sandal i Sort til Dame. Den er i let kvalitet med fine små perler i cirkler foran. På korksålen er der sølvglimmer, som gør den ekstra elegant og festlig. Perfekt til fest eller en tur i byen.
* Sandalen er dejlig luftig og har en hælhøjde på 5 cm. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Super fin sandal fra Rieker i en flot brun farve, med flotte detaljer. Den har en lækker let skindoverflade, samt en dejlig blød bund. Modellen har en lille hæl på 3 cm, og har en velcro lukning på ydresiden, som gør det let at justere i bredden.
Super flot og elegant sandal fra Tamaris i en flot ivory. Sandalen har en flot stilethæl på ca. 8 cm og remme fortil, hvor den forreste har små fine similisten på. Brug dem fx til et bryllup eller sommerfest.
* Har ekstra bløde "touch it" indersåler. * Pasformen er normal i str.
Super cool sandal fra Tamaris i læder. De er sorte med 2 velcrolukninger og er super let at have på. Perfekt både til hverdag og fest til kjoler og bukser.
* Læder. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Flot og let sandal fra Ecco til kvinder, sandalen er lavet i letvægts materialer som gør den super let, og behagelig at have på. Skoen er lavet en blanding af nubuck læder og garvet læder. Sandalen er naturligvis lavet i eccos gode kvalitets materialer, og gode såler som giver en god komfort og stødabsorbering.
Rohde Sandal i Bronze til Dame. Dejlig let og blød sandal, i et super lækkert design. Modellen har en overdel, samt sål, som er lavet af skind. Modellen har en gele sål, som gør det lækker blødt at gå i sandalen.
Rohde Slenters i beige til Dame. Dejlig let slenters i en flot beige farve. Modellen har to justerbar spænder, som gør det let at tilpasse den til netop din fod. Modellen har en skind sål samt skind overstykke.
Rigtig flot håndlavet sort sandal i glat skind med en rund snude. Sandalen har 2 brede stropper, der går over forfoden med dekorative guldnitter på, og en justerbar ankelrem med sort spænde.
Anatomisk designede sandaler med memoryskum fra Rohde.
* Fodseng med memoryskum * Tidløst, klassisk design * Læder af høj kvalitet * Skålet komfort for stabilitet * To-stropper og justerbar overdel
Sandalerne er designet i nøje udvalgte materialer - her er en klassisk to-stroppet overdel i læder kombineret med en blød og stødabsorberende fodseng i memoryskum, for at give dine fødder de bedste forhold i hverdagen.
Memory skummaterialet i fodsengen gør, at sandalerne kan forme sig efter dine fødder og dermed give en aflastende støtte. Takket være en mere jævn vægtfordeling mindsker du også risikoen for smerter i følsomme trykpunkter som hæl og forfod . For stabilitet er fodsengen cupped.
Merrell Kahuna Web er en åben sandal med mange praktiske funktioner. Stropperne kan justeres så de passer alle fødder, uanset hvor brede fødder eller høj vrist du har. Du skal bare sørge for at vælge sålen i den rigtige længde.
Merrell Air Cushion i hælen virker stødabsorberende og tilføjer stabilitet EVA mellemsål og indsål for stabilitet og komfort Vibram® superfleksibelt ydersål for greb i alle vejr- og temperaturbetingelser
Super fin sandal i i mesh og nylon. Sandalen har justerbar lukkesystem.
Merrell Air Cushion i hælen, som virker støddæmpende og stabiliserende>br> EVA mellemsål for stabilitet og komfort Vibram® superflexibelt gummi, der svøber sig om foden og giver et godt greb
Rigtig flotte gladiatorsandal i blå i blødt læder til hverdagsbrug. Overdel i blødt og behageligt læder. Pasformen er let at regulere med spændelukningen.
* Læderbeklædt EVA-bund giver ekstra støtte. * Ydersålen er let og slidstærk og egnet til at have på hele dagen. * Husk at følge brugs- og vaskeanvisning.
Super lækker skind sandal i et flot design. De er sorte og har et moderne og tidsløst design, samt en rigtig god pasform. Sandalen har en udtagelig sål, som kan tages af og vaskes. * 3 justerbar velcro lukninger. * Skind. * Husk at følge brugs- og plejeanvisning.
Lækker slippers fra Tamaris lavet i lyst skind, den har 2 remme over foden der er flettet og giver en super smart effekt til den ellers klassiske slippers. Den er lavet med Touch-it såler indvendigt der giver en god komfort og blød gang sammen med den fleksible ydersål i gummi.
Flad remsandal med flot flet og metal effekt fra Tamaris. Sandalen har en fast hælkappe og Touch It effekt i skind dæksålen, så den er yderst behagelig at gå på. Ydersålen er lavet i skridhæmmende gummi.
Denne flotte sandal er lavet af suede og selve sålen er lavet af ergonomisk naturgummi blandet med korkrester. Sandalen spændes med velcro. Fantastisk sandal at gå i.
Moderne og komfortabel dame sandal, som passer til hele sommergarderoben. Sandalen er udført i tekstil og sikrer god pasform. Vores Natural Soft midtersål består af en dobbelttætheds PU, som sikrer en ultra-blød gangoplevelse. Samt ydersål i naturgummi blandet med min. 10% genbrugsgummi samt alm. gummi.